جمعه 15 آذر 1398

رویدادهای بین‌المللی تحرک‌زا هستند

رویدادهای بین‌المللی تحرک‌زا هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان بعدازظهر 5شنبه 30 آبان  در همایش «نقش رویدادهای بین‌المللی در توسعه گردشگری» با بیان اینکه صنعت گردشگری امروزه به عنوان سومین صنعت بزرگ دنیا محسوب می‌شود اظهار کرد: این صنعت به تدریج با رشد مستمر در حال پیمودن مسیری است که به عنوان صنعت اول دنیا مطرح شود.

علی مالمیر  با اشاره به اینکه مزیت خاص کشور و استان همدان حوزه گردشگری است افزود: باید در استان مبتنی بر این محور برنامه‌ریزی کنیم، البته این انتخاب به عنوان بهترین انتخاب استان صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با بیان اینکه تمام مسوولان داخل استان در زمینه توسعه استان در محور گردشگری صاحب نقش هستند گفت: برای توسعه صنعت گردشگری باید تمام ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه معتقدم رویدادها یک اتفاق کانونی و تاثیرگذار هستند تصریح کرد: می‌توان با کمک رویدادها گفتمانی را غالب کرده و استعدادها و ظرفیت‌های داخل محیط را بسیج کنیم.

مالمیر با بیان اینکه ظرفیت نیروی انسانی و مدیریت پس از برگزاری رویدادها افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: برگزاری رویدادها توجه افراد خارج از استان را به داخل به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری معطوف می‌کند.

وی تأکید کرد: در سال ۹۷، ۳۴ موافقت اصولی گردشگری صادر شده است در حالی که این میزان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری به ۴۴ مورد رسیده که متاثر از رویدادهای گردشگری سال گذشته بوده است که در استان برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همدان در این همایش گفت :‌ یک سال پیش در چنین روزهایی هگمتانه میزبان اجلاس جهانی گردشگری شد ؛ فرصتی که به همدان رخ نشان داد به واسطه این اجلاس قرار شد همدان  بهترین بهره وفرصتها را داشته باشد و قدمی در راستای معرفی و جهانی شدن هگمتانه بردارد.

شهریورماه سال ۱۳۹۷  با پیگیری انجام‌شده از سوی متولیان حوزه گردشگری میزبانی نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۸ در استان همدان قطعی شد.

علی مالمیر گفت : قطعی شدن این میزبانی زمانی رقم خورد که پیگیری میزبانی همدان از این نشست ۱۰ مهر ۱۳۹۵ در نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در ارمنستان صورت گرفت و گروه اعزامی از همدان در این نشست از فرصت خود برای پخش فیلم معرفی ایران، همدان و غار منحصربه‌فرد علیصدر استفاده کرد

وی یادآور شد : این پیگیری‌ها که در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری و در شهر چنگدوی چین به نتیجه رسید، باید راهی پرثمر و مهم را برای گردشگری ایران و استان همدان رقم  میزد و ما در همدان تلاش کردیم این مهم محقق شود .

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.