پنجشنبه 30 آبان 1398

جشن شهر ملی منبت«گلریز» تویسرکان برگزار می‌شود

جشن شهر ملی منبت«گلریز» تویسرکان برگزار می‌شود

مدیر روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان از برگزاری جشن بزرگ انتخاب تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت«گلریز» خبر داد.

بهجت عباسی بعدازظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشن شهر ملی منبت، از برگزاری جشن بزرگ انتخاب تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت«گلریز» بعد از ایام ماه صفر در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: برای کسب جایگاه و مقام ثبت ملی منبت«گلریز» تویسرکان زحمات زیادی کشیده شده، که علاوه بر این شهرستان همه مردم استان همدان هم می‌توانند منتفع شوند.

وی با تاکید بر اینکه استان همدان در کسب مقام‌های شهرهای ملی و جهانی از استان‌های برجسته کشوربه شمار می‌رود افزود: استان همدان هم‌ اکنون با دارا بودن یک شهر جهانی و دو شهر ملی مقام دوم کشور را دارد و در صورت کسب عنوان شهر جهانی مبل و منبت برای ملایر، این استان  عنوان نخست کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه هرچه این مقام‌ها ارتقا یابد همه مردم استان همدان از آن بهره خواهند برد تاکید کرد: پس از اخذ عنوان شهر ملی، نگهداری و ماندگاری این عناوین ارزشمند بسیار مهم‌تر است که این امر نیازمند برنامه‌ریزی مدون و جامع است.

وی مشارکت و همت همه جانبه برای اطلاع‌رسانی و شناخته شدن عنوان ملی منبت«گلریز» تویسرکان را ضروری دانست و گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد زیرا نه در شرح وظایف آن بوده و نه توانش را دارد، بلکه جامعه محلی باید از این فرصت نهایت بهره‌برداری را در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان داشته باشد.

عباسی از پیگیری پوشش خبری جشن برگزیده شدن تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت«گلریز» از شبکه‌های سراسری خبر داد و بیان کرد: همه تلاش کنیم این افتخار با یک جشن باشکوه به مردم معرفی شود.

 

*وجود 221 اثر واجد ارزش در تویسرکان

فرماندار تویسرکان نیز این شهرستان را با 221 اثر تاریخی، فرهنگی و... دارای توانمندی‌های بسیار زیادی خواند و اظهار کرد: بهره‌وری مفید و کاربردی از این ظرفیت‌ها نیازمند همت بلند همگانی مردم شهرستان است.

سید رسول حسینی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در تویسرکان گفت: تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل می‌تواند در رونق صنعت گردشگری این شهرستان تحول بزرگ را به همراه داشته باشد که البته تحقق آن ورود جدی مردم به ویژه بخش خصوصی را می‌طلبد.

 

وی از برگزاری جشن انتخاب تویسرکان به عنوان شهر ملی منبت«گلریز» در آبان‌ماه امسال خبر داد و تاکید کرد: بخش خصوصی برای استفاده از این رویداد در راستای معرفی و شناساندن استعدادها با همه توان پای کار باشد.

فرماندار تویسرکان تاکید کرد: با وجود اینکه کار دولت حاکمیتی است نه تصدی‌گری؛ اما در حد توان برای هرچه باشکوه برگزار شدن جشن کسب عنوان شهر ملی منبت«گلریز» کمک خواهیم کرد

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.