چهارشنبه 01 آبان 1398

ایام اقامت گردشگران در همدان افزایش یافته است

ایام اقامت گردشگران در همدان افزایش یافته است

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان نیز اظهار می‌کند: براساس نظر‌سنجی که میراث فرهنگی از 3 هزار گردشگر انجام داده است مدت زمان ماندگاری گردشگران در همدان 2 تا 4 شب افزایش یافته است.

علی خاکسار می‌گوید: براساس این نظر سنجی 35 درصد گردشگران 2 شب، 25 درصد آنها 3 شب و 16 درصد هم 4 شب در همدان اقامت داشتند. همچنین83 درصد آنها با هدف تفریح و گردش، 9 درصد برای دید و بازدید از اقوام و 8 درصد هم برای سایر امور به همدان مراجعه کردند.

وی می‌افزاید: عمده مکان‌های مورد استقبال گردشگران هم غار طبیعی علیصدر با 45 درصد و آرامگاه بوعلی  هم با 39 درصد در راس مکان‌‌های گردشگری بازدید شده همدان بوده است. همچنین مکان‌های عمده بازدید شده در شهر همدان هم معابر شهر(میدان امام و پیاده‌راه بوعلی) و آرامگاه بوعلی و گنجنامه بوده است.

خاکسار عنوان می‌کند: در این نظر‌سنجی 67 درصد گردشگران وضعیت فضا‌های گردشگری همدان را خوب توصیف کردند و از وضعیت نظافت شهر در شهر‌های استان رضایت داشتند.

وی با اشاره بر اینکه این نظر‌سنجی را مسافران نوروزی پاسخ دادند، افزود: 5 درصد مسافران وارد شده در این ایام در هتل‌ها، 32 درصد هتل‌آپارتمان‌ها، 7 درصد در مکان‌های عمومی و 37 درصد هم در خانه مسافر‌ها اقامت داشتند.

خاکسار می‌گوید:همچنین بر اساس این نظر‌سنجی 71 درصد مسافران همدان را برای اقامت انتخاب کردند و بقیه هم در شهرهای ملایر، نهاوند، و کبودر‌اهنگ اقامت داشتند.

 

 

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.