چهارشنبه 27 شهریور 1398

۷ میلیارد ریال برای توسعه روستای گردشگری مانیزان ملایر تخصیص یافت

۷ میلیارد ریال برای توسعه روستای گردشگری مانیزان ملایر تخصیص یافت

معاون سرمایه گذاری و صنایع دستی میراث فرهنگی ، گردشگری صنایع دستی همدان گفت: سال گذشته از محل اعتبارات ملی و استانی مبلغ ۷۳۰ میلیون تومان برای اجرای زیر ساخت روستای گردشگری مانیزان تخصیص یافته است.

علی رضا قاسمی در مراسم بهره‌برداری از توسعه زیرساخت گردشگری روستای مانیزان اظهار داشت: هرساله با برگزاری جشنواره شیره پزی مانیزان به تعداد گردشگران شهر ملایر افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره شیره پزی مانیزان دارای اعتبارات ملی و استانی است به همین منظور به دنبال اجرای طرح های گردشگری در این منطقه هستیم، افزود: جاذبه‌های گردشگری  روستایی، سالیانه گردشگران و علاقمندان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی همدان ابراز کرد: جشنواره شیره پزی مانیزان نیز از جمله جاذبه‌های روستایی است که هر ساله گردشگران زیادی را به شهرستان ملایر می‌آورد.

فرماندار ویژه ملایر نیز با تاکید براینکه علاوه بر توسعه زیر ساخت‌‌های گردشگری،  توسعه خانه‌های بوم گردی در این روستا نیز باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: از اداره میراث فرهنگی و‌گردشگری شهرستان می‌خواهم با کمک بنیاد مسکن در راستای احیاء خانه‌های  تخریب شده روستای مانیزان که در مسیر جشنواره قرار دارند، اقدام کند.

وی با بیان اینکه ضروریست در تعمیرات بافت و معماری سنتی، خانه‌های روستا حفظ شود، گفت: تاکنون آسفالت ورودی این روستا، سنگ فرش معابر، جایگاه برگزاری جشنواره  و آبرسانی از روستای مانیزان به قلعه مانیزان انجام شده است.

ولدی عنوان کرد: با توجه به نقش  این جشنواره درمعرفی هر چه بیشتر شهرستان، جذب گردشگر و رونق اقتصادی لازم است 2 خانه بوم‌گردی این روستا با استفاده از معماری سنتی بازسازی شود.

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.