چهارشنبه 27 شهریور 1398

منبت ملایر ثبت جهانی می‌شود

منبت ملایر ثبت جهانی می‌شود

معاون سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به تحول و توسعه چشمگیر صنعت مبل و‌ منبت در شهرستان ملایر، گفت: این صنعت در مهر ماه امسال جهانی می‌شود.

پویا محمودیان در اختتامیه سومین جشنواره ملی مبل و ‌منبت در شهرستان ملایر مهمترین دلیل حضورش در این شهر را بررسی روند پرونده جهانی شدن مبل و‌منبت ملایر اعلام کرد و اظهار داشت: محقق شدن این امر مستلزم فراهم شدن  زیرساخت‌های  این صنعت  در این شهر است.

وی با بیان اینکه امروز تحول و توسعه چشمگیری در حوزه صنعت مبل و ‌منبت و صنایع دستی ملایر به ‌چشم می‌خورد، ابراز کرد: امیدواریم در سالی که صنایع دستی و هنرهای سنتی نقش بسیار مهمی در اشتغال ، ارزآوری و معرفی فرهنگ کشورمان ایفا می‌کند، بتوانیم پرونده جهانی شدن مبل و‌منبت ملایر را به ثبت برسانیم‌.

 معاون صنایع دستی  کشور تصریح کرد: هم اکنون نزدیک به هشت شهر و دو روستای کشورمان موفق به کسب عنوان‌های ملی و جهانی در حوزه صنایع دستی از شورای راهبردی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شده‌اند  و امیدواریم بتوانیم با ثبت شهرهای دیگری از کشورمان و کسب رتبه برتر در این حوزه اقتدار خود را در صنایع دستی و هنرهای سنتی به دنیا اعلام کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنعت مبل و‌ منبت سرمایه‌ای بسیار ارزشمند برای معرفی هر چه بیشتر شهرستان ملایر به دیگر کشورها است، بیان کرد: ملی و جهانی شدن صنعت مبل و منبت ملایر گامی در راستای برند سازی، افزایش صادرات ، ارزآوری و رونق اقتصادی منطقه است.

 

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.