جمعه 15 آذر 1398

در دو ماهه نخست فصل پاییز: دستگیری ٢٨ نفر در حوزه جرایم میراث فرهنگی استان همدان

در دو ماهه نخست فصل پاییز:  دستگیری ٢٨ نفر در حوزه جرایم میراث فرهنگی استان همدان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان امروز یکشنبه 10آذر گفت:«  طی دو ماهه اول فصل پاییز  ٢٨ نفر در رابطه با جرایم حوزه میراث فرهنگی دستگیر شدند. »

سرهنگ محمد رضا حاجی عزیزی ادامه داد : « در طی دو ماه مهر و آبان امسال ٢٨ نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و استفاده از  فلزیاب ، خرید و فروش اشیاء تاریخی در شهرستان‌های همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، بهار، رزن و اسدآباد دستگیر شده اند .»

او گفت : « این دستگیری ها منجر به کشف ٢٩ قلم اشیاء تاریخی از جمله یک پیکرک  مفرغی مربوط به هزاره اول ق م در نهاوند، ۵ دستگاه فلزیاب و همچنین یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و ادواتی از قبیل موتور برق، پیکور برقی و.ادوات دیگر گردید. »

حاجی عزیزی  در ادامه افزود : «با عنایت به رویکرد یگان حفاظت در توسعه مشارکتهای اجتماعی و نیز بهره گیری از ظرفیتهای دستگاه ها و یگان های همکار، در طی این مدت ،  ١۶ جلسه تعامل و همکاری با رده های مختلف نیروی انتظامی، دستگاه های ذیربط، دهیاران و انجمنهای میراث فرهنگی در سطح استان برگزار نموده و  ١٠ مورد عملیات مشترک در قالب گشت تلفیقی و عملیات کشف و دستگیری، اجرا نموده ایم.

 وی در خاتمه اعلام نمود :« مرکز فرماندهی و کنترل این یگان در همدان به شماره تماس  ٣٢۵٢٨٠٣٠ به صورت ٢۴ ساعته آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارش‌های مردمی مربوط به جرایم حوزه میراث فرهنگی می باشد.»

بهجت عباسی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.