پنجشنبه ، 27 دي 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

به گزارش کمیته اطلاع رسانی همدان ۲۰۱۸ ، محمد محبخدایی در جمع خبرنگاران در حاشیه برگزاری کنفرانس بین المللی رویداد همدان 2018اظهار کرد: رویداد ۲۰۱۸ همدان فرصت بزرگی در گردشگری کشور است که مقاصد جدیدتری را به مقصدهای بعدی ما اضافه کند.

وی گفت: شاید ما از بعد تاریخی و فرهنگی قبلا به نام دو استان شناخت داشتیم و در بعد زیارتی نیز دو استان مشهد و قم بود اما امروز همدان و تبریز نیز به ظرفیت گردشگری کشور اضافه میشوند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: با همت استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان و انسجام خوب در این استان، شاهد برگزاری رویداد گردشگری «همدان 2018»به نحو احسن  هستیم.

 

وی با بیان اینکه این رویداد بزرگترین رویداد گردشگری کشور و جهان است، افزود: ظرفیتهای استان همدان شایسته معرفی در جهان بود که امیدوارم شاهد حضور گردشگران بیشتری در این منطقه باشیم.

محبخدایی ادامه داد: هر کشوری که بخواهد خود را به مقاصد جدید گردشگری وصل کند باید اول گردشگری داخلی خود را تقویت کند که خوشبختانه در همین راستا شاهد رشد فرهنگ گردشگری در تبریز و همدان بودیم.

وی گفت: در بخش محصولات گردشگری یک مواردی آغازگر گردشگری و برخی به عنوان مزیت گردشگری هستند که غار علیصدر یک مزیت گردشگری برای همدان به شمار میرود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با بیان اینکه در سطح کشور 22 پروژه داریم که 700 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و باید ۸ هزار و ۸۰۰ هزار تومان تسهیلات به آنها اختصاص داد، خواستار توجه به این مهم شد.

وی با تأکید بر اینکه باید به ظرفیتها و داشتههای خود بها دهیم، گفت: دلیل اینکه به صنعت گردشگری به عنوان صنعتی پاک نگاه میشود به این خاطر است که به حفظ و حراست از داشتهها و ظرفیتها تأکید دارد.

محبخدایی گفت: ما باید حتی در حوزه حیات وحش نیز بتوانیم از ظرفیت گردشگری در راستای حفظ و توسعه آن استفاده کنیم، ضمن اینکه باید این اصالتها را در گردشگری طبیعت و روستایی حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما نباید طبیعت را از بین ببریم و مخل محیط زیست باشیم، ادامه داد: حفاظت از محیط زیست از مهمترین شاخصههای صنعت گردشگری به شمار میرود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص حضور کشورهای خارجی در این اجلاس نیز گفت: سه نفر از وزرای گردشگری از سه کشور هستند و از 15 کشور نیز 40 نفر در همدان حضور یافتهاند.

وی در پایان سخنانش گفت: طبق دستور رئیس جمهور قرار است کارگروهی شکل بگیرد تا افزایش قیمت بلیت به سفر و گردشگری لطمه نزند، باید کار کارشناسی در این زمینه صورت گیرد و بررسیهای کارشناسی به حل مشکل بیانجامد.

محب خدایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رویداد ۲۰۱۸ همدان در دو بخش فرصت بزرگی در گردشگری کشور است که مقاصد جدیدتری را به مقدهای بعدی ما اصافه کند.

وی ادامه داد: ما از تاریخی و فرهنگی قبلا به نام دو استان شناخت داشتیم و در زیارتی دو استان مشهد و قم بود اما امروز همدان و تبریز نیز به ظرفیت گردشگری همدان اصافه میشوند.

با همتی که استاندار و مدیرکل مخترم در استان داشتند و انسجام خوبی که جمع مردم داشتند این رویداد شکل گرقته و بزرگترین رویداد را دد گردشگری کشور و جهان رقم زده است.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه یک رویداد ۲۰۱۸ در همدان آغاز برای رویدادی هایی است که چندین سال محور قرار بگیرد، گفت: در همدان با برنامه ریزی خوب ۵۰ رویداد در دل این رویداد تعریف شده است و گردشگری کودک و خانواده رویداد مهمی برای همدان شد که زمینه حضور گردشگران داخلی است.

محمد محب خدایی تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری این رویداد شاهد حضور گردشگران خارجی باشیم

وی با بیان اینکه برای جذب و اضافه کردن مقاصد گردشگری باید ابتدا گردشگری داخلی موج اصلی قرار بگیرد گفت:توجه به جاذبه هایی در مقاصد گردشگری می تواند بعنوان یک محصول گردشگری اصلی قرار بگیرد.

وی عنوان کرد:از جمله جاذبه های گردشگری استان همدان جهت جذب گردشگر می توان به صنایع دستی،سوغات استان همدان،غار علیصدر ولالجین را  نام برد