سه شنبه ، 29 آبان 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

استاندار همدان در کنفرانس بین المللی گردشگری عنوان کرد:

همدان آماده تبادلات عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری با کشورهای آسیایی

به گزارش کمیته اطلاع رسانی همدان ۲۰۱۸، محمد ناصر نیکبخت، استاندار همدان در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی گردشگری  کشورهای آسیایی،  با بیان اینکه  بسیار خرسندم که ویژگی های تمدنی و گردشگری فرصتی فراهم آورد تا شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شود و میزبان دو رویداد مهم بین المللی  ، کنفرانس بین المللی گردشگری و اجلاس جهانی گردشگری باشد، گفت: حضور مهمانان را گرامی میدارم و اوقات خوشی را برای شما آرزومندم و مراتب سپاس خود را از تشریف فرمایی دکتر جهانگیری و آقای مونسان و دبیر کل acd و سفرای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی اعلام می کنم.

وی با اشاره به اینکه استان همدان با جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دروازه ورود به غرب ایران است، افزود: در قدیمی ترین سنگ نبشته از همدان به نام آکسایا نام برده شده که قدمت آن به هزاره میلاد است و همدان نخستین پایتخت ابران زمین است.

وی به وجود کتیبه های گنجنامه  ،  ستون های سنگی  اشاره و با بیان اینکه اینها حاکی از اهمیت  دوره هخامنشی  در همدان است، اظهار داشت:  و وجود بیش از هزار و ۸۰۰ جاذبه تاریخی همدان را متمایز و آن را به عنوان پایتخت  گردشگری معرفی می کند همدان داری چهار فصل، کوه های  زیبا و مناطق  حفاظت شده فراوانی است و بزرگترین غار آبی جهان را در خود جای داده است.

استاندار همدان به  وجود مفاخری چون  عراقی، کاشانی، قزوینی، قبار و قمام همدانی و عین القضات و میر سید علی همدان که در همدان می زیستند  اشاره و بیان کرد:  این بزرگان همدان رابه جایگاه رفیع علمی بدل کرده است.

وی ادامه داد: همدان به عنوان شهر سبز پایدار، لالجین شهر جهانی سفال، و ملایر شهر ملی منبت و تویسرکان با داشتن نشان جغرافیای منبت بر تارک این استان می درخشند.

نیکبخت به فعالیت  ۱۲ هتل در همدان اشاره و با اینکه  ۱۰ هتل در دست ساخت است، گفت: اقاماگاه های بوم گردی در سراسر استان آماده پذیرایی از گردشگران است.

 وی با اشاره به افتتاح سه هتل امیران ۲ و فاران و کتیبه به دست معاون اول رئیس جمهور ،  گفت: به وجود آزاد راه، زیر ساخت های چون قطار و فرودگاه و .‌‌. همدان را مستعد سرمایه گذاری کرده است.

وی ابراز کرد: همدان   شرایط بهره براری  در تمام فصول را دارد  و همدان با راه اندازی نیروگاه خورشیدی  پایلوت نیرو گاه خورشیدی  در کشور است .

وی به ساخت هتل هما اشاره کرد و با بیان اینکه کلنگ این هتل  از سال ۹۴ تا کنون  زده شده و تا کنون اقدامی نشده است  از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد به این مهم توجه کنند.

استاندار همدان تاکید کرد: همدان  آمادگی برای  تبادلات عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و به ویژه گردشگری  را با کشورهای آسیایی دارد و امیدواریم این اجلاس زمینه ای برای تبادلات کشورهای آسیایی باشد .

  استاندار همدان با بیان اینکه استان همدان دارای ۴۷ پروژه با سرمایه گذاری ۷۷۷ میلیون یورو و ۱۶ پروژه در بخش صنایع دستی،  و .. . که  در مجموع یک میلیارد یورو  سرمایه گذاری در بخش های مختلف است، گفت: همدان قابلیت سرمایه گذاری در بخش های مختلفی را  دارد.

محمد ناصر نیک بخت اظهار داشت:  استان همدان با داشتن  شرایط اقلیمی و جاذبه های گردشگری هر ساله میزبان گردشگران بسیاری است و همدان  ظرفیت بالایی در صنعت توریسم دارد که امیدوارم این اجلاس بستری مناسب را برای افزایش گردشگران  فراهم کند.