پنجشنبه ، 27 دي 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان گفت: مجموعه فیلم‌های کوتاه معرفی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و جاذبه‌های گردشگری استان همدان با عنوان «گنجینه آمادای» تولید و رونمایی شد.

علی مالمیر در حاشیه شورای سیاستگذاری رویداد 2018 با اشاره به رونمایی مجموعه فیلم‌های کوتاه «گنجینه آمادای» اظهار کرد: مجموعه فیلم‌های کوتاه معرفی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و جاذبه‌های گردشگری استان همدان با عنوان «گنجینه آمادای» به مناسبت همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ تولید و رونمایی شد.

وی ادامه داد: مجموعه فیلم‌های کوتاه معرفی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و جاذبه‌های گردشگری استان همدان با عنوان «گنجینه آمادای» به مناسبت همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ به سفارش اداره‌کل میراث فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و جاذبه‌های گردشگری استان همدان، توسط موسسه هنری رسانه‌ای (نامیرا) تولید شده و این مجموعه برای نخستین بار با 41 عنوان موضوع مختلف، با تصاویری زیبا، متفاوت و هنرمندانه، مروری کوتاه بر تمام هنرها و ثروت‌های فرهنگی و تاریخی هگمتانه، پایتخت مادها دارد.

وی با بیان اینکه فرآیند تولید این اثر از اسفندماه سال 96 آغاز و تا اواسط تیرماه 97 به طول انجامید، بیان کرد: کارگردانی این اثر نیز به صورت گروهی توسط میثم ماه انباری، حمید ارشادی و رضا ینگجه انجام شده است.

مالمیر یادآور شد: این مجموعه حدود 451 لوکیشن مختلف از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان همدان به صورت FULLHD تصویربرداری و با اصلاح رنگ و نور سینمایی تدوین شده است.

 این مجموعه شامل عناوینی همچون1- تاریخ مادها، شهرهای زیرزمینی، کتیبه‌ها و دستکندها

۲ - مشاهیر استان همدان  ۳ - صنایع‌دستی و محصولات فرهنگی استان همدان ۴ - غذاهای محلی ،سوغات و خوراکی‌های استان همدان ۵ - شهرستان‌های استان همدان ۶ - موزه‌های استان همدان ۷ - غارها و ژئوتوریسم استان همدان ۸ - طبیعت گردی، کوه ها، تالاب‌ها و دشت‌های استان همدان۹ - سراب ها و آبشارهای استان همدان۱0 - حیات وحش و محیط زیست استان همدان۱۱ -کودک و نوجوان در جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ۱۲ - شادی و هیجان ۱۳ - صخره نوردی، اسکی و کوهنوردی در زمستان ۱۴ - همدان در گذرفصل‌ها

 این مجموعه در شبکه‌های ملی، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و شبکه ریلی و هوایی کشور انتشار داده می‌شود و در قالب یک پک زیبا نیز به سفرای خارجی و گردشگران داخلی و خارجی اهدا خواهد شد.