شنبه ، 05 خرداد 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

 

11 نفر در همدان و رزن در رابطه با جرائم ميراث فرهنگي دستگير شدند.

به استناد گزارش واصله از پايگاه حفاظت شهرستان همدان در مورخ 14/02/1397 ،مبني بر حفاري به قصد كشف اشياء تاريخي در منزلي واقع در روستاي موئيجين از توابع بخش مركزي همدان  بلافاصله عوامل يگان با رصد اطلاعاتي با كسب مجوز قضايي و با همكاري كلانتري محل تعداد پنج  نفر را در حين  حفاري به همراه ادوات حفاري از قبيل يكدستگاه پيكور ، بالابر ، سطل ، ديلم ، پتك و بيل و كلنگ و يك قطعه سنگ قبر تاريخي دستگير و ضمن دلالت مجرمان به مقر انتظامي به مرجع قضايي معرفي گرديدند .. 

فرمانده يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان همدان اظهار داشت : طي چند روز گذشته در دو عمليات جداگانه  ديگر نيز  ، عوامل يگان موفق به دستگيري 6 نفر و كشف سه دستگاه فلزياب در شهرستان همدان و رزن شدند .

سرهنگ حاجي عزيزي در تشريح اين اقدامات افزود : بعد از پيگيري و رصد اطلاعاتي عوامل يگان در خصوص حفاري غيرمجاز در بخش قروه درجزين شهرستان رزن، نهايتا 4 نفر در حين حفاري غيرمجاز دستگير و يك دستگاه فلزياب نيز از آنان كشف و ضبط گرديد.

وي در ادامه افزود : در عمليات مشابه ديگر در بازرسي منزلي در شهر همدان، دو دستگاه فلزياب فاقد مجوز كشف و دو نفر نيز در اين رابطه دستگير شده اند كه متهمان جهت برخورد قانوني به مقام قضايي معرفي شده اند.