سه شنبه ، 27 آذر 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

استاندار: به قلم رسانه ها احترام قائلم

به گزارش روابط عمومي ميراث فرهنگي ،صنايع دستي وگردشگري استان همدان محمدناصر نیکبخت در نشست اعضای شورای سیاستگذاری با بیان اینکه استان همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در این سال میزبان وزرای گردشگری 34 کشور آسیایی و بیش از 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود، ادامه داد: از ظرفیت همه رسانه ها برای معرفی همدان باید استفاده شود و از ظرفیت ایرنا با توجه به علاقه مدیرعامل جدید آن برای کمک به این استان، باید به خوبی استفاده کرد.

وی رسانه ها را قطب مهم و اثر گذار در رشد و توسعه همدان معرفی کرد و افزود: خبرنگاران و رسانه های استان به رویدادهای مهم همدان 2018 نگاه انتفاع ندارند اما باید رسانه ها را کمک کرد.
نیکبخت با تاکید بر اینکه رسانه ها نباید مدیران را تخریب کنند و هدفشان باید کمک و همیاری در جهت پیشرفت باشد، افزود: ما می توانیم در جلسات رسانه ها را دعوت نکنیم و تصمیم ها را از طریق روابط عمومی اعلام کنیم اما به خاطر احترامی که برای قلم، رسانه ها و خبرنگاران قائل هستیم، از آنها دعوت می کنیم.

وی ادامه داد: در جلسات از همه مدیران انتقاد می شود اما رسانه ها نباید این موضوع ها را تیتر اخبار خود کنند چرا که انتقاد سازنده ضرورت کار است اما تخریب کمکی به پیشبرد امور نمی کند.
نیکبخت بیان کرد: اگر در جلسات بر تلاش بیشتر تاکید می شود، دلیل بر نادیده گرفتن خدمات نیست؛ بلکه رویدادی همچون همدان 2018 کار بسیار بزرگی است و باید تلاش مضاعف داشت.

وی ادامه داد: رسانه های همدان بر میراث فرهنگی، تاریخ و گردشگری حساس هستند و در ارتباط با هر چه که شان همدان باشد، از جان و دل مایه می گذارند.

وی تاکید کرد: رسانه ها اگر نقطه ضعفی می بینند اول با مدیران مطرح کنند و اگر مشکل حل نشد، آن را رسانه ای کنند و در این مسیر از تخریب اجتناب کنند؛ چراکه مردم تخریب را بها نمی دهند و بهتر است مدیران دلگرم باشند و کار را آبرومندانه انجام دهند.

 اعتبارات همدان2018 پیگیری شود

استاندار همدان با اشاره به اینکه برای رویداد تبریز 2018 به پیشنهاد دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس یکصد میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است، افزود: برای استان همدان اعتباری در نظر گرفته نشده است که در این راستا مکاتباتی برای تخصیص بودجه و تسریع در این بخش انجام شد.
نیکبخت با تاکید بر اینکه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرچه سریعتر این موضوع را پیگیری کند، افزود: همدان در سالجاری میلادی میزبان دو رویداد بزرگ بین المللی گردشگری شامل میزبانی وزیران گردشگری کشورهای آسیایی است و باید اعتبار مناسبی برای اجرای آن تخصیص یابد.
وی ادامه داد: این دو رویداد بزرگ باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود و شهرداری در جهت زیباسازی و بهسازی اقدام کند تا همدان در خور برگزاری این مناسبات بزرگ بین المللی آماده باشد.
وی با بیان اینکه زمان کمی تا برگزاری رویداد بین المللی همدان 2018 باقیمانده است، نسبت به آغاز نشدن تبلیغات محیطی انتقاد کرد.

نیکبخت گفت: تبلیغات این رویداد بزرگ باید داخل و خارج از استان انجام شود و همه باید بدانند که همدان میزبان رویداد اجلاس گردشگری است.

 استفاده از همدان2018 برای معرفی همدان

وی با بیان اینکه همدان آمادگی میزبانی مناسبات بزرگ بین المللی را دارد، افزود: از کنار هیچ رویدادی برای معرفی استان همدان نباید به راحتی عبور کرد و شهرداری میزبانی همایش شهرداران آسیایی را برای سال 2019 میلادی بپذیرد.

نیکبخت گفت: بیش از تبلیغات داخل استان، تبلیغات ملی و فراملی لازم داریم، چراکه باید جاذبه و انگیزه برای گردشگر داخل و خارجی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه همدان ظرفیت های زیادی برای گردشگری دارد و همه گردشگران باید با ظرفیت های این خطه آشنا شوند، افزود: گردشگرانی که از سرتاسر جهان به تهران سفر می کنند به طور یقین از برج میلاد بازدید دارند و این در حالی است که بیشتر شهرها در برج میلاد نماد شهر خود را به نمایش گذاشته اند اما جای همدان در این مکان خالی است.

وی تاکید کرد: شهرداری همدان در برج میلاد تهران که گردشگران بسیاری دارد، این استان را تبلیغ و معرفی کند و نمادهای همدان را به نمایش بگذارد.

 همدان 2018 فرصتی برای جذب سرمایه گذار خارجی


استاندار همدان با بیان اینکه همدان میزبانی 2 اجلاس بزرگ گردشگری را در سال 2018 برعهده گرفته است، افزود: اگر این دو اجلاس برگزار شود و حداقل یک یا دو کشور آمادگی برای سرمایه گذاری در همدان نداشته باشند، موفق عمل نکرده ایم.


نیکبخت افزود: جذب سرمایه گذار خارجی در این اجلاس ها بسیار مهم است و باید از مشاوران اقتصادی و گردشگری برای جذب سرمایه گذارها استفاده کرد تا برنامه های خوبی تدوین شود.
وی در ادامه با انتقاد از تخریب سه ساختمان قدیمی در محله کبابیان همدان، گفت: در جلسه خاصی این موضوع را پیگیری می کنم، اما شهردار منطقه یک باید قبل از اقدام به تخریب این ساختمان ها، با دیگر مسئولان نامه نگاری می کرد.


استاندار همدان اضافه کرد: هنوز در خصوص علت تخریب این ساختمان ها توجیه نشده ام و شهردار همدان باید نسبت به تغییر شهردار منطقه یک اقدام کند.


نیکبخت ادامه داد: عده ای علت تخریب ساختمان های یاد شده را احتمال ریزش و بروز خسارات مالی و جانی عنوان کرده اند، اما اگر خطری مردم را تهدید می کرد، شهرداری باید اعلام می کرد تا تصمیم گیری می شد و شهردار منطقه در این زمینه اشتباه عمل کرده است.

دراين نشست مديركل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ونيز روساي  كميته هاي رويدادهاي 2018 به بيان عملكرد خود در يك ماه گذشته پرداختند /