پنجشنبه ، 27 دي 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

محمد ناصر نیکبخت در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار منتخب لالجین.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي وگردشگري استان همدان  محمد ناصر نیکبخت در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار منتخب لالجین با اظهار اینکه شورای این شهر لازم هست در شان شهر جهانی لالجین عمل کند و پیشرفت یافته باشد و لالجین دیگر یک شهر مرسومی نیست ، جایگاه آن خیلی بالا رفته و شهری جهانی هست.

استاندار همدان با اظهار اینکه در سال ۲۰۱۸، ۲ اجلاس ارزشمند گردشگری برگزار می گردد اضافه کرد: این ۲ اجلاس مجال زیاد مطلوبی برای ارائه استان همدان و جذب گردشگراست و لازم هست برای استفاده از این فرصتها مهیا گردید.

استاندار همدان با اظهار اینکه در دنبال کنندهی برای اعتبارات دانشگاه دی ۸، مبحث لالجین هم دنبال کنندهی گردید اضافه کرد: قرار گردید طرح تفصیلی عرضه گردد تا اعتبارات را تعلق دهند.

استاندار همدان با اظهار اینکه با اختلاف و حاشیه سازی پیشرفت ایجاد نمی توان اظهار کرد: برای پیشرفت شهرها همه لازم هست مساعدت و مشارکت کرده و اختلافات را دور بریزند.
نیکبخت با اظهار اینکه پیشرفت شهر جهانی لالجین احتیاج به پشتیبانی همه جانبه دارد اضافه کرد: اعضای شورای این شهر لازم هست یک دل و یک زبان برای خدمت به مردم لالجین کوشش کنند.

وی در ادامه گفت: سفال لالجین در دنیا سخن برای گفتن دارد و این شهر جهانی لازم هست دگرگونی کند و زمینه را برای جذب گردشگر مهیا کند.

وی اضافه کرد: در سازگاری با صنعت ها و ارگانهای ذیربط کاری کنید که لالجین هم سفال دارا باشد و هم سفال عرضه کند و سفال خارجی در شهر نباشد.

گفتنی هست ایران برای میزبانی اجلاس جهانی گردشگری ۲۰۱۸ انتخاب گردید و این اجلاس آبان ماه سال ۹۷ به میزبانی همدان برگزار می گردد.

این برای نخستین بار هست که اجلاس جهانی گردشگری در ایران برگزار می گردد و میزبانی همدان در این مرحله از برپایی اجلاس، افتخاری برای این استان شمرده می گردد.
استان همدان بعنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دارای اکثر از یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و توریستی شناسایی شده هست که یک هزار اثر استان همدان ثبت ملی شده اند.

لالِجین یکی از شهرهای شهرستان بهار در استان همدان و بعنوان مرکز تولید سفال خاورمیانه معروف هست.