شنبه ، 05 خرداد 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

افزایش 25 درصدی حضور گردشگران خارجی


مالمیر گفت: ظرفیت اقامتی استان در هتل ها، هتل آپارتمان، سالن های ورزشی، خانه مسافر، خوابگاه ها و مدارس شبانه 65 هزار و 500 مسافر و ظرفیت تخت ها 13 هزار و 500 تخت است.

وی یادآوری کرد: 12 هزار و 400 گردشگر خارجی در 9 ماهه سالجاری از اماکن تارخی و تفریحی و توریستی همدان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در  نوروز سال گذشته به استناد آمار اقامت 191 هزار مسافر وارد همدان شدند همچنین با استناد به میزان بلیط های خریداری شده 800 هزار  مسافر از اماکن تفریحی، توریستی ،و اقامتی همدان بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان اظهار کرد: قرار است سال آینده 14 نمایشگاه فصلی صنایع دستی با هدف ایجاد فرصت برای تولید کنندگان در همدان دایر شود.

مالمیر افزود: برنامه های ایام نوروز امسال با تکیه بر برنامه های بومی از ۲ تا ۷  فروردین در اماکن تاریخی استان برگزار میشود .

وی گفت : امسال ۱۷۶ برنامه نوروزی توسط بخش های مختلف در استان همدان  به اجرا خواهد درآمد .

گفتنی است ، سرزمین مادستان با پیشینه کهن چند هزار ساله از مواهب طبیعی بکر و شگفت آور و جاذبه های گردشگری بی نظیری برخوردار است که در موسم تولد دوباره زمین، گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند تا بهترین تجربه گذران تعطیلات نوروزی را به پیشگاه مسافران تقدیم کند.

مادستان، سرچشمه تاریخ گردشگران را فرا می خواند

سرزمین ایران سرشار از مواهب الهی بکر و شگفت انگیزی است که چشم هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد و در میان این همه زیبایی دلفریب، همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن، با هیبتی استوار در سایه سار الوند سرافراز، طنازی می کند.

استان همدان با بیش از سه هزار سال قدمت و داشتن بیش از یک هزار و 800 جاذبه گردشگری، تاریخی و تفریحی همه ساله در ایام نوروز پذیرای مسافرانی است که از اقصی نقاط کشور و حتی برخی از کشورهای خارجی به آن سفر می کنند.

استان همدان به واسطه غنی بودن از آثار تاریخی و در کنار آن وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین معرفی شده و همه ساله، مقصد گردشگری شمار زیادی از هموطنان و توریستهای خارجی است.

غارعلیصدر، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، آبشار و کتیبه های گنجنامه و تپه هگمتانه نمونه کوچکی از دارایی های غنی همدان است که همه ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند.