دوشنبه ، 28 خرداد 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

همزمان با ایام نوروز انجام می‌شود

برپایی آثار نمایشگاهی صنایع دستی و سوغات ملایر در خانه مصدقی ملاير

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از برپایی مجموعه آثار نمایشگاهی صنایع دستی و سوغات ملایر در خانه مصدقی خبر داد.

ابراهیم جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به اینکه شهرستان ملایر با برخورداری از 300 اثر تاریخی و تفریحی همه ساله در ایام نوروز پذیرای تعداد زیادی از مسافران از اقصی نقاط کشور است اظهار کرد:  در این راستا ستاد خدمات سفر برنامه‌ریزی لازم را برای ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به مسافران در ایام نوروز خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اولین جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان ملایر در دی ماه تشکیل شد اظهار کرد: در این جلسه با مشخص شدن کمیته ها احکام و برنامه‌های لازم به کمیته ها اعلام شد که هر کدام از آنها آمادگی لازم را اجرای بهتر برنامه‌های خود در این ایام داشته باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری ملایر با اشاره به اینکه برنامه‌های نوروز با محوریت ایران و 12 کشور در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است؛ افزود: با توجه به این مهم برنامه‌های خوبی را برای اجرا در شهرستان پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی از آمادگی اماکن تفریحی و دیدنی، بناهای تاریخی، مدارس، مراکز خدماتی و رفاهی، اقامتگاه‌ها و سایر نقاط ملایر برای پذیرایی از مسافرین نوروزی خبر داد و گفت: مانور آمادگی دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان با محوریت این اداره در 25 اسفندماه اجرا خواهد شد.

جلیلی از اهدای گل و هدیه نوروزی شامل سوغات و صنایع دستی ملایر به نخستین مسافران شهرستان ملایر همزمان با نخستین روز از نوروز 96 خبر داد و تصریح کرد: این استقبال با حضور مسئولان شهرستان انجام می‌شود.

وی بدرقه مسافران در ایستگاه راه‌آهن، آمادگی دبیرخانه ستاد تسهیلات به صورت 24ساعته برای پاسخگویی به مسافران و گردشگران نوروزی و استقرار راهنمای گردشگری در موزه لطفعلیان و ارگ باستانی نوشیجان را نیز از دیگر برنامه‌های این اداره در ایام نوروز برشمرد.

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از توزیع بیش از 20 هزار نقشه راهنمای شهری و بروشور اطلاعات مراکز تاریخی و تفریحی ملایر در بین مسافران نوروزی با همکاری سایر دستگاه‌ها خبر داد.

وی برگزاری مسابقه سبزه‌آرایی؛ پخت شیرینی و کلوچه محلی در موزه لطفعلیان و خانه مصدقی ملایر را نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده میراث فرهنگی ملایر در ایام نوروز برشمرد.

جلیلی از برپایی مجموعه آثار نمایشگاهی صنایع دستی و سوغات ملایر در خانه مصدقی خبر داد و تصریح کرد: بازارچه صنایع دستی در پاساژ شهروند برپا می‌شود.

وی با اشاره به برپایی چایخانه سنتی با دمنوش‌های گیاهی در موزه لطفعیان ملایر گفت: برگزاری مسابقه اسب‌سواری با مشارکت هیات سوارکاری ملایر در صورت مساعد بودن هوا در روز 12 فروردین ماه در ارگ نوشیجان از دیگر برنامه‌های ما در ایام نوروز است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر برگزاری ساخت سفال با چرخ و مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان، پاکسازی محوطه ارگ باستانی نوشیجان با همکاری محیط زیست و سازمان‌ مردم نهاد «افیام» را از دیگر برنامه‌های این اداره برای ایام نوروز دانست.

وی با بیان اینکه سال گذشته تعداد زیادی مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و گردشگری ملایر دیدن کردند خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد مسافران رشد 10 درصدی داشته باشد.