شنبه ، 01 ارديبهشت 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

استاندارهمدان

سازمان ها در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی فعال تر شوند

استاندارهمدان: سازمان ها در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی فعال تر شوند

محمد ناصر نیکبخت در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان افزود: انتظار ندارم این جلسات تنها به ارائه گزارش از سوی دبیرخانه سازمان برنامه و بودجه ختم شده و دیگر مسئولان تنها شنونده باشند.

وی بیان کرد: مسئولان اقدام به انجام فعالیت های ابتکاری در راستای اقتصاد مقاومتی کرده و فعالیت ها و ماموریت های روزمره خود را به حساب اجرای اقتصاد مقاومتی نگذارند.

وی اضافه کرد: وضعیت فعالیت برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید با شرایط عادی متفاوت باشد و انتظار بر حضور فعال تر برای تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم.

استاندار همدان تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات نباید اجازه بدهیم این موضوع موجب لطمه به روند اجرای اقتصادی مقاومتی یا عادی شدن این مولفه مهم شود.

نیکبخت تصریح کرد: طبق بررسی های صورت گرفته 166 طرح این استان قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد ولی تنها 27 طرح تاکنون واگذار شده که باید نسبت به فراخوان و واگذاری طرح ها بیش از گذشته تلاش کرد.

وی یادآوری کرد: با توجه به ریزش برف و بروز مشکلاتی در چند شهرستان مدیریت بحران این استان در زمینه رفع مشکلات پیش امده به خوبی ورود کرده که جای تقدیر دارد.

وی افزود: تنها در شهرستان ملایر 250 تیر برق آسیب دیده بود که با حضور 90 تیم فنی این مشکلات رفع شده و جریان برق دوباره در مدار قرار گرفت.

استاندار همدان اضافه کرد: با وجود ریزش متناوب برف ولی جاده های این استان باز بودند درحالیکه استانهای مجاور مشکلاتی در زمینه بازگشایی راه داشتند.

نیکبخت بیان کرد: پس از ورود اینجانب به استان همدان کمبود هتل در استانی با این همه قدمت و ظرفیت آشکارا محسوس بود و هم اینک 10 هتل توسط بخش خصوصی در شهر همدان در حال احداث است که بیش از نیمی از آنها بین 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی تاکید کرد: برای احداث هر هتل حدود 200 میلیارد ریال هزینه شده و هم اینک سرمایه گذاران چشم انتظار تسهیلات وعده داده شده هستند که باید به موقع در اختیار آنها قرار گیرد.

استاندار همدان گفت: آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان نباید نادرست باشد و مهمتر از آن نباید آمار سازی صورت بگیرد چون این اقدام به اعتماد مردم آسیب وارد می کند.

نیکبخت افزود: وقتی عنوان می شود ماهانه در استان همدان بین 700 تا یکهزار شغل ایجاد شده است باید آمار و اطلاعات این افراد برای مشاهده عموم مردم بر روی سایت قرار گیرد تا آمار ارائه شده قابل دفاع باشد.

وی با ذکر اینکه تمامی آمارهای ارائه شده در همدان صحیح است اضافه کرد: در صورت غیرقابل دفاع بودن آمارهای ارائه شده این رویه لطمه سنگینی بر آمار دهنده، کشور و نظام وارد می کند.

رهبری فرزانه انقلاب در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال 1395 را سال 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' نامگذاری کردند.

جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی در همدان برگزار شد

 

باید از دستکاری آمار پرهیز کرد

نماینده معین هیئت دولت در قرارگاه اقتصاد مقاومتی کشور بابیان اینکه باید از دستکاری آمار پرهیز کرد، گفت: تحولات صورت گرفته به توده مردم منتقل نشده است.

سعید شیرکوند پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه گزارش دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان گزارشی بسیار خوب و قابل تقدیر است، گفت: باید از دستکاری آمار پرهیز کرد چراکه در گذشته این کار انجام و اعتماد مردم سلب شد.

نماینده معین هیئت دولت در قرارگاه اقتصاد مقاومتی کشور  با تاکید بر اینکه دولت بنا بر ارائه اطلاعات نادرست ندارد، گفت: استان همدان در اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی و آنچه مدنظر مقام معظم رهبری است، وضعیت بسیار خوب و جایگاه خوبی دارد.

وی با بیان اینکه نخبگان تحول صورت گرفته را متوجه می شوند اما این تحولات به توده مردم منتقل نشده است، گفت: روند نزولی، متوقف شده و روبه رشد است و این رشد قابل ارائه و افتخار است و باید به توده ها گفته شود.

نماینده معین هیئت دولت در قرارگاه اقتصاد مقاومتی کشور عنوان کرد: باید برنامه های سازمان یافته ای برای انتقال دستاوردها به مردم استان از طریق صدا و سیما، مساجد و رسانه ها انجام شود.

شیرکوند ادامه داد: اگر تلاش‌های صورت گرفته به جامعه منتقل نشود، نمی‌گوییم دشمنان بلکه مخالفان و رقیبان دولت و افرادی که در استان و کشور سیاه‌نمایی می‌پراکنند ورود خواهند کرد پس دولت باید اطلاع رسانی را در برابر این افراد به درستی انجام دهد.

نماینده معین هیئت دولت در قرارگاه اقتصاد مقاومتی کشور یاداور شد: همایش‌ها باید از سطح جامعه فراتر رفته و با توده‌های مردم در بخش‌های مختلف ارتباط برقرار کرد.

شیرکوند اضافه کرد: با یک برنامه‌ریزی دقیق و ارائه گزارش به مردم می‌توان مردم را خوشحال‌تر کرد و مسئولان نیز وظیفه خود را بهتر انجام خواهند داد