شنبه ، 05 خرداد 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری :

تعامل ، استراتژی و هدف مسیر راه رو به توسعه را ترسیم می کند

برای موفقیت در عملکرد یک سازمان لازم است تفکر استراتژی را بشناسیم و متناسب با شرایط موجود و حرکت به سمت شرایط بهتر با بهره‌گیری از دیدگاه‌های کارشناسی بهترین تصمیم‌ها اتخاذ شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با عنوان این مطلب در نشستی که به بهانه تکریم و معرفی معاونان حوزه میراث فرهنگی و سرمایه‌گذاری و همچنین مسئول امور موزه‌های استان در سالن جلسات صنایع دستی همدان تشکیل شد گفت: برای آنکه بتوانیم شرایط بهتری را در آینده رقم زنیم لازم است همواره توانمندی افرادی که می‌توانند به صورت تخصصی حوزه‌های مرتبط را مدیریت کنند مورد بررسی و بهره‌وری قرار دهیم.

برای آنکه سازمانی بتواند راه‌های نیل به توسعه را سریع‌تر طی کند لازم است استراتژی و اهداف معینی ترسیم شود. اگر هدف شناخته نشود و اگر راه ترسیم نشود هر کنش سازمان را از هدف بازمی‌دارد و این نیازمند مدیریتی اصولی است.

علی‌مالمیر عنوان کرد: در حوزه میراث فرهنگی حساسیت‌های حفظ هویت تاریخی و پیشینه غنی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین از اصول اصلی کار است.

و این مهم نیازمند تدوین ضوابط و شرایطی است که البته باید بر اساس حساسیت‌های موجود در نظر گرفته شود.

وی گفت: بهبود مستمر یکی از شاخص‌های مدیریت موفق در هر حوزه‌ای است این به آن معناست که وقتی مسئولیتی بر عهده افراد محول می‌شود تلاش کنند هیچگاه امروز و دیروزشان برابر نباشد که اگر چنین اتفاقی رخ دهد بیانگر درجا زدن و دور شدن از رفتن به سمت توسعه است. در واقع برای آنکه فرصت مدیریت برای همه افراد پویا در سازمان‌ها ایجاد شود لازم است جابجایی‌هایی در سمت‌های مختلف رقم خورد این به آن معنی نیست که فردی که از سمت خود تودیع می‌شود از توانمندی کمتری برخوردار است و یا بالعکس.

عامل دیگری که می‌تواند بیانگر رو به پیشرفت حرکت کردن یک سیستم باشد تعاملی است که افراد با سیاست‌ها و مدیریت در یک ارگان دارند چه بسا این تعامل می‌تواند جهشی را در راستای بهتر رقم خوردن شرایط موجود موجب شود.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد: حوزه‌های حساس معاونت میراث فرهنگی و مدیریت امور موزه‌ها که پیشانی فعالیت‌های سازمان هستند همواره ما را بر آن داشته است تا از تخصص افرادی که می‌توانند با اعمال نظرات حرفه‌ای و اجرای توانمندی‌ها سازمان را به جلو هدایت کنند بهره‌مند شویم.

امروز که بهرام توتونچی متخصص و کارشناس حوزه میراث فرهنگی سمت خود را پس از جابجایی از معاونت میراث فرهنگی به مدیریت پایگاه پراهمیت هگمتانه تحویل می‌دهد همگان بر این مهم اذعان دارند که وی یکی از افراد متخصص با سلامت رفتاری و بی‌حاشیه در حوزه کاری خود می‌باشد. و احمد ترابی که تا امروز در سمت معاونت سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی مشغول به خدمت بود نیز توانست در سال‌های اخیر تحولی در حوزه جذب سرمایه‌گذار موجب شود و حال با قرار گرفتن در معاونت میراث فرهنگی قرار است در این حوزه از هیچ تلاشی برای تحقق اهداف بلند مدت فروگذار نکند.

وی گفت: از آنجا که مدیریت امور موزه‌ها یک بخش کاملاً حساس است و موزه‌های حوزه میراث فرهنگی به عنوان پیشانی کار همواره لازم است همچون گذشته بتواند رضایت خاطر رسانه‌ها و گردشگران را جلب کند.

به دنبال تغییرات صورت گرفته در میراث فرهنگی استان از امروز لیلا خوشمو که پیش از این مسئولیت امور موزه‌ها را بر عهده داشت با واگذاری این سمت به جهانگیری راهی سایت تاریخی هگمتانه خواهد شد تا با مدیریت این موزه مهم تاریخی بتواند همچون گذشته طرح‌های نو در راستای معرفی تاریخ غنی این سایت 3000 ساله را ارائه دهد.

پس ازمعرفی سمت‌ها و مسئولیت‌های یاد شده در نشست امروز همگان اظهار امیدواری کردند جایگاه‌های تعریف شده بتواند سازمان را مسیری هموارتر روبرو کند شاید بتوان از این به بعد شاهد تحولات و ارائه خلاقیت‌های بیشتر در هر حوزه باشیم.