شنبه ، 01 ارديبهشت 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

برگزاری جلسه با موضع برسی مشکلات بازار تاریخی تویسرکان با حضور جناب آقای مهندس توتونچی معاون محترم میراث فرهنگی ، روسای محترم ادارات، اتاق اصناف و بازاریان در محل اداره میراث فرهنگی مصوبات :

1.مقرر شد اداره برق نسبت به اصلاح ، ساماندهی و استاندارد نمودن تأسیسات برق در شارع عمومی مجموعه بافت بازار اقدام نماید .

2.مقرر شد اداره برق نسبت به تکمیل و اصلاح روشنایی معابر بازار سرپوشیده اقدام نماید .

3.مقرر شد تمهیدات لازم در خصوص جانمایی شیرهای هیردانت آتش نشانی با هماهنگی و همراهی شهرداری و آتش نشانی تویسرکان انجام شود . جانمایی شیرهای مذکور به بدنه و محوطه ها باید در مجموعه بازار خلل و مشکلی ایجاد ننماید .

4.مقرر شد اتاق اصناف با تعامل فرمانداری ، شهرداری ، نظام مهندسی ساختمان ، میراث فرهنگی و اداره برق شهرستان تویسرکان نسبت به تمهیدات لازم در خصوص ساماندهی تأسیسات برق در مغازه ها و انبار های موجود در بافت بازار اقدام نمایند  و تأسیسات برق در بخش خصوصی با برنامه ریزی به صورت استاندارد توسط بازاریان بازسازی و استاندارد شود .

5.مقرر شد آتش نشانی با تعامل اتاق اصناف و شهرداری نسبت به برنامه ریزی آموزش تدریجی و اصولی ساکنین بازار تویسرکان به منظور آشنایی و آگاهی به مسائل اطفاء حریق و آموزش لازم در این زمینه را پیگیری و اقدام نماید .

6.مقرر شد شهرداری محترم در خصوص مسائل سد معبر در مجموعه بافت بازار موارد مربوطه را بررسی و طی برنامه ریزی مسائل حذف سد معبر در معابر بازار را به کمیته ساماندهی بازار اعلام تا مصوبه لازم در این خصوص با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط اعلام شود .

7.با توجه به اعلام آمادگی نیروی انتظامی در خصوص کنترل مسائل امنیت مقرر شد بحث شبگرد در بافت بازار با تعامل اتاق اصناف و شهرداری تویسرکان انجام و نتیجه آن توسط اتاق اصناف به کمیته ساماندهی بازار تویسرکان اعلام گردد و بعد از تصویب به دوایر دولتی مرتبط به عنوان دستور العمل اعلام گردد .

8.مقرر شد اداره آب و فاضلاب شهرستان به منظور تسهیل بخشیدن در نصب شیرهای هیدرانت به منظور اطفاء حریق احتمالی در بافت بازار و حذف کنتور آب در مجاور شیرها با آب و فاضلاب استان مکاتبه و موافقت لازم را اخذ و به دبیرخانه کمیته بافت بازار اعلام نمایند .

9.مقرر شد از سازمان نظام مهندسی ساختمان ، پلیس راهور و اداره بهداشت و درمان به منظور شرکت در جلسات آتی دعوت به عمل آید .

10.مقرر شد بنا به حساسیت موضوع ساماندهی بافت بازار تویسرکان ادارات مدعو نماینده ثابت و تام الاختیار خود را به دبیرخانه کمیته ساماندهی بافت بازار تویسرکان اعلام نمایند .

11.مقرر شد آقای الوندی دبیر کمیته ساماندهی بافت بازار نسبت به پیگیری و تعامل با بازاریان به منظور مشخص نمودن راه ارتباطی به پشت بام بازار پیگیری و نتیجه اقدامات را در کمیته مذکور مطرح و راه کارهای مناسب برای احیاء مسیر ارتباطی را در بازار فراهم آورد .

12.مقرر گردید اتاق اصناف  آموزش اطفای حریق را در کلاس های آموزشی خود اجباری نماید

13.مقررگردید اتاق اصناف در هنگام اخذ مجوز توسط کسبه راسته بازار استعلامات لازم را در خصوص  سیستم داخلی برق مغازه ها  اخذ نماید.

.مقرر شد کلیه موارد مصوب توسط دبیر کمیته ساماندهی بافت بازار تویسرکان توسط آقای الوندی مدیر محترم اداره میراث فرهنگی شهرستان کتباً از ادارات دولتی و ارگانهای مرتبط با مسائل بازار پیگیری و اقدام شود و نتایج آن در جلسات بعدی کمیته ساماندهی بافت بازار اعلام شود .