شنبه ، 05 خرداد 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title

آموزش صنایع دستی در مدارس زمینه ساز  توسعه گردشگری و درآمد زایی

آموزش صنایع دستی در مدارس زمینه ساز  توسعه گردشگری و درآمد زایی برای ملایری ها خواهد بود . رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با اعلام این خبر گفت : بازدید رئیس آموزش و پرورش شهرستان ملایر از موزه تاریخ و فرهنگ ملایر  موجب شد یک نشست مشترک با رییس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ملایر در راستای توسعه همکاری های دوجانبه رقم خورد.

به گزارش ایسنا ،ابراهیم جلیلی افزود : در این نشست سرفصل های مشترک کاری مابین آموزش و پرورش و  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مورد بررسی قرارگرفت .

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر در این زمینه گفت : آموزش و پرورش از آن دست ارگان های همراه است که به واسطه ظرفیتهای بالای آموزشی می تواند در زمینه شکل گیری بسترهای گردشگری و معرفی داشته های تاریخی به نسل های امروز تاثیر به سزایی داشته باشد .

وی افزود :  برای راه اندازی یا موزه مدرسه  با محوریت میراث فرهنگی و همچنین ایجاد مرکز اسناد آموزش و پرورش و میراث فرهنگی خواهند توانست نقش بی بدیلی را بازی کنند .

جلیلی همچنین گفت : مساعدت و همکاری آموزش و پرورش در زمینه اسکان و پذیرائی از مسافران در ایام تابستان و نوروز  در حوزه گردشگری و آموزش و توسعه هنرهای دستی در حوزه صنایع دستی می تواند نقطه عطفی در این زمینه برای همکاری های دوجانبه باشد . وی به اهمیت اشتغالزایی که به واسطه آموزش  صنایع دستی به کودکان ونوجوان در مدارس توسط آموزش و پرورش رقم می خورد اشاره کرد و گفت : آموزش صنایع دستی در مدار به عنوان نمونه سبد بافی در مناطق محروم شهرستان امرور توانسته است درآمد زایی را در این مناطق موجب شود