پنجشنبه ، 27 دي 1397
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي سيمين
روستاي سنگي وركانه
روستاي سنگي وركانه
دره مرادبيگ
دره مرادبيگ
باغ موزه دفاع مقدس
باغ موزه دفاع مقدس
برج بيد كرپه
برج بيد كرپه
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه بوعلي سينا
آرامگاه باباطاهر
آرامگاه باباطاهر
حمام حاج آقا تراب
حمام حاج آقا تراب
 
توقف
کمينه   
Enter Title


همدان در تکاپوی برگزاری یک رویداد جشنواره ای با هدف توسعه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همدان در کارگروه گردشگری استان گفت :   سال گذشته ۶۱ عنوان برنامه با ۷۴۶ محور با صرف هزینه 10 میلیارد ریالی در قالب جشنواره های مختلف در همدان  برگزار شد.

ریحان سروش مقدم :  با تاکید بر لزوم انسجام در حوزه گردشگری ادامه داد: امسال نیز همدان یک رویداد شاخص را محور برگزاری جشنواره های خود  به منظور توسعه گردشگری قرار خواهد داد و باید  این مهم هدف همه دستگاههای عضو در کارگروه  قرار گرفته و هیچ یک در عملکرد خود این حوزه را نادیده نگیرند.

وی اضافه کرد: تلاش بخش خصوصی در تبلیغات گردشگری استان قابل تقدیر است.وی همچنین در این کارگروه از سفر تعدادی از مدیران و تورگردانان شرکت های مارکوپولو به همدان با همکاری مجموعه تله کابین و علیصدر خبر داد و گفت: این مدیران با مناطق دیدنی و گردشگری استان آشنا خواهند شد.وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال در همدان سال میر سیدعلی همدانی است بیان کرد: کنگره بزرگداشت این عالم ربانی 9 و 10 مهر ماه سالجاری در همدان برگزار می شود. مدیرکل میراث فرهنگی همدان خاطرنشان کرد: سعی و تلاش مجموعه گردشگری برگزاری یک جشنواره استانی متمایز در راستای جذب گردشگر است  و هدف این جشنواره‌ها این است که مسافری که به همدان می‌آید با خاطره خوب و به یادماندنی همدان را ترک کند.

وی عنوان کرد: در برگزاری برنامه‌های گردشگری و جشنواره‌ها مثلت محیط، میهمان و میزبان برای مجموعه میراث فرهنگی بسیار مهم است.سروش‌مقدم با تأکید بر اینکه برگزاری جشنواره‌ها باید بازی برد ـ برد باشد، گفت: در جشنواره‌ها یک طرف اصلی شهروندان همدان هستند که برای شهروندان نیز باید برنامه‌های مختلفی لحاظ شود.وی بیان کرد: بخش خصوصی در تبلیغات گردشگری خوب عمل کرده و این ظرفیت نیازمند تقویت است. مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان همدان گفت: همایش مستندسازان خلاق و برجسته کشور بزودی در همدان برگزار می شود.

ریحان سروش مقدم در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان همدان افزود: در راستای جلسه استاندار با رییس سازمان صدا و سیما برای ساخت مستندهایی از همدان و معرفی قابلیتهای این استان و پخش آن از شبکه مستند، این همایش فرصت خوبی برای معرفی این و بدنبال آن رونق بخشی به گردشگری استان خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی همدان همچنبن با اشاره به سفر تعدادی از مدیران و تورگردانان شرکت‌های مارکوپولو به همدان، خاطرنشان کرد: این سفر با همکاری مجموعه تله‌کابین و علیصدر انجام می‌شود. وی با بیان اینکه مدیران شرکت‌های مارکوپولو از تله کابین، غار علیصدر و دیگر آثار دیدنی همدان بازدید خواهند کرد، گفت: جلساتی با حضور مدیران این مجموعه‌ها و تورگردانان شرکت‌های مارکوپولو برگزار می‌شود.